Naujienos

Madinga kryptis: Šiaurietiškos mados meka Kopenhaga

Paskelbta 2018 sausio 05, autorius Eglė Balčiūnaitė-Babunašvili

Madinga kryptis: Šiaurietiškos mados meka Kopenhaga

Kopenhaga keičia nusistovėjusią skandinaviško minimalizmo sąvoką. Tai miestas, kuriame vyksta tvariausia mados savaitė ir šviesos greičiu populiarėja nauji prekės ženklai. Miestas, kuriame dera moderni klasika ir žaisminga estetika. Miestas, kuriame įkvėpimo nereikia ieškoti – jis pats tave susiranda.

PIRKTI

„Crime Passionnel“

Prieš keletą metų lietuvių atidarytame nišinių kvepalų butike lengva pamesti laiko nuovoką ir pasiklysti kvapų labirintuose. Parduotuvės savininkus pažįstu daugiau nei pusę savo gyvenimo ir puikiai žinau, kaip aistringai jie jį myli. Kai savo aistrą nukreipi teisinga linkme, randasi fantastiški dalykai, todėl be sąžinės graužaties rekomenduoju aplankyti šią magišką vietą. Kvapų, pojūčių, istorijų ir atradimų puota garantuota.

Adresas: Hyskenstræde 14, Kopenhaga.

Dar verta aplankyti: „Wood Wood“, „Storm“, „Barbara I Gongini“, „River and Raven“.

DIZAINERIAI

„Saks Potts“

Nežinau, ar galima pamesti galvą dėl prekės ženklo, bet aš būtent taip jaučiuosi. 2013 m. pamačiusi pirmuosius kailinius, sukurtus Barbaros Potts ir Cathrine Saks, niekaip negalėjau jų pamiršti. Kiekviena kolekcija labai ryški, ekstravagantiška ir moderni, bet kartu išlaiko laikui nepavaldžius siluetus. O jei dar bent akies krašteliu pavyko pamatyti jų 2018 m. kolekcijos pristatymą, kuris buvo uždaromas su J. Lo „Waiting for tonight“, neabejotinai turėjote nusišypsoti ir pajusti šilumą ten, kur širdis.

Virtuali svetainė www.sakspotts.com.

Taip pat verti dėmesio: Ganni, Rodebjer, Henrik Vibskov, By Malene Birger, Baum und Pferdgarten, Lovechild 1979, Gestuz, Wood Wood.

 

IT GIRL

Pernille Teisbaek

@pernilleteisbaek

Pernille Teisbaek šiandien yra tikrų tikriausia skandinaviško stiliaus diva. Karjerą mados pasaulyje pradėjusi prieš daugiau nei dešimt metų, Pernille dirbo mados redaktore keliuose žurnaluose, televizijoje, vėliau visą laiką skyrė savo tinklaraščiui ir dabar yra visame pasaulyje žinoma stilistė ir nuosavos agentūros „Social zoo“ kūrybos vadovė. Šie metai jai buvo dosnūs – gimė sūnus, atšoko gražiausias ir stilingiausias metų vestuves ir visai neseniai išleido knygą „Dress Scandinavian: Style Your Life and Wardrobe the Danish Way“.

Dar verta stebėti: @thora_valdimars, @_jeanettemadsen_, @frejewewer, @anne_lose, @emilisindlev, @caroline_brasch, @nadjabender.

VALGYTI

„Barr“

Liepos mėnesį atidarytas buvusiose „Noma“ patalpose, naujasis René Redzepi ir jo draugo Thorsteno Shmidto įkurtas restoranas „Barr“ ruošia kur kas žemiškesnius patiekalus nei jo pirmtakas. Meniu pagrindas – Šiaurės jūra ir jos salos. Daniškos frikadelės, šniceliai, platus išskirtinių alaus rūšių ir akvavito pasirinkimas. Viskas kaip močiutės danės namuose, tik su geriausio šefo pasaulyje patepimu.

Beje, restorano pavadinimas reiškia visai ne barą, kaip gali pasirodyti, o miežį senąja skandinavų kalba.

Adresas: Strandgade 93, Kopenhaga.

Dar verta paskanauti: „Höst“, „Loulou“, „Mangia“, „Kompasset“, „Atelier September“.

NAKTINĖTI

„Ruby“

Nors iš pirmo žvilgsnio ir sunku pastebėti baro, įsikūrusio gyvenamajame name, įėjimą, paklaidžioti verta. „Ruby“ patenka į penkiasdešimties geriausių pasaulio barų sąrašą ir tai daug pasako apie šią vietą, nes savininkai niekada nemokėjo už reklamą ar šviečiančias iškabas. Geras žodis ėjo iš lūpų į lūpas ir labai greitai „Ruby“ tapo vienu populiariausių kokteilių barų Kopenhagoje. Jei tas geras žodis jūsų dar nepasiekė, sakau tai garsiai – jei norisi tikrai gero kokteilio, užburiančio aptarnavimo, jaukios ir stilingos aplinkos ir pulsuojančios atmosferos, pasižymėkite adresą ir sutemus žinosite, į kurią pusę traukti.

Adresas: Nybrogade 10, Kopenhaga.

Dar verta aplankyti: „Brønnum“, „Chateau Motel“, „At Dolores“, „Helium“, „Balthazar“, „K-Bar“.

 

PAMATYTI

Luizianos moderniojo meno muziejus

Luizianos moderniojo meno muziejus nuo Kopenhagos nutolęs apie 40 km, bet tikrai verta skirti laiko ten nuvažiuoti. Jei ne dėl ten tuo metu veikiančių parodų, tai bent dėl meno, architektūros ir gamtovaizdžio sintezės, kuri žavi kiekvieną atvykusį. Jei planuojate kelionę į Kopenhagą rudenį, jums labai pasisekė: iki spalio 22 d.s muziejuje veikia kultinės menininkės Marinos Abramović darbų Europoje retrospektyva.

Adresas: Gl Strandvej 13, Humlebekas.

Dar verta aplankyti: Bagsværd ežerą, „Papiroeen“, „Glyptoteket“.

 

APSISTOTI

„Nobis“

Garsus švedų architektas Gertas Wingårdhas Karališkosios muzikos konservatorijos pastatą pavertė moderniu ir prabangiu viešbučiu, duris atvėrusiu šį rugsėjį. 77 kambariai, šefo Jeppe Foldagerio restoranas „Niels“, vyno baras, sauna, baseinas su hamamu, sporto salė, – viskas dar labai nauja ir sukurta svečių patogumui. „Nobis“ įsikūręs Kopenhagos širdyje, todėl lengvai pasieksite kitus lankytinus objektus. Puiki modernizmo ir klasicizmo sąjunga.

Adresas: Niels Brocks Gade 1, Kopenhaga.

Dar verta išbandyti: „Skt. Petri“, „Stay“, „Axel Guldsmeden“.

L'OFFICIEL mada

Visi įrašai

Susisiekite užpildę kontaktų formą