Interviu

Kokius laikus išgyvena mada?

Paskelbta 2017 rugsėjo 04, autorius

Kokius laikus išgyvena mada?

Tarptautinės mados specialistės Paola Maria Russo patirties bagažas įspūdingas: ji dirba su daugybe mados bendrovių Italijoje ir visame pasaulyje. „Šiandien prisistatau kaip kūrybos konsultantė, kurianti idėjas, strategijas, analizuojanti rinką kūrybos, dizaino, pardavimo ir rinkodaros požiūriais“, – yra sakiusi P. M. Russo. Savo žiniomis ji taip pat dalinasi su Florencijos Polimoda mados ir dizaino instituto studentais bei skaito tarptautines paskaitas.

Kaip apibūdintumėte, kas šiandien vyksta su mada?

Mada absoliučiai susiskaldžiusi. Kūrybinė jos pusė dabar kaip niekad išgyvena skurdžius laikus, nes susitelkiama tik į gamybą ir didelius valdymo kaštus. Kolekcijų pardavimo strategijose dizainas prarado pozicijas. Kita vertus, ekonomiškai stiprėjančios šalys madai ruošia šviežią dirvą: naujas kūrybiškumo įtakas ir perspektyvas.

Jūsų nuomone, kurie dabar pasaulyje vykstantys procesai daro madai ir kūrėjams didžiausią įtaką?

Visi šiuo metu pasaulyje vykstantys procesai susiję ir persipynę tokiais stipriais ryšiais, jog, atrodo, nė vienas negalėtų veikti pavieniai ir iškristi iš tankaus tinklo. Labai sudėtinga įvardyti, kuris ekonominis ar politinis procesas daro įtaką – tiesiog visi be galo svarbūs. Tačiau galiu įvardyti, kuris socialinis aspektas šiuo metu madai daro didžiausią įtaką – tai virtualus bendravimas ir komunikacija. Atrodo, jog šiandien tai tapo labiau vartotojų poreikių tenkinimu ir ženklų strategija nei natūraliai susiformavusiu reiškiniu.

Koks būtų Jūsų didžiausias patarimas žmogui, nusprendusiam dabar kurti mados verslą?

Autentiškumas! Man tai yra lyg mantra, kurią kartoju jau daugelį metų.

Kurios kasdienio darbo minutės Jums suteikia daugiausiai džiaugsmo?

Kai studentas sugeba kritiškai analizuoti savo darbus. Kai matau, kad žmonių grupė tampa komanda. Kai prekės pardavimo procesas džiugina tiek klientą, tiek salės asistentą.

L'OFFICIEL mada

Visi įrašai

Susisiekite užpildę kontaktų formą