Naujienos

Juozas Statkevičius: „Mada priklauso jauniems!“

Paskelbta 2017 gruodžio 02, autorius Asta Lipštaitė

Juozas Statkevičius: „Mada priklauso jauniems!“

Apie jubiliejinę, dešimtąją, Juozo Statkevičiaus kolekciją – iš pirmų, paties dizainerio, lūpų.

„Dešimtoji mano kolekcija yra naujas lūžis. Ji skirta jaunam, energingam žmogui, kuris nestovi vietoje. Žmogui, kuris maištauja, protestuoja ir ieško. Norėjosi atsinaujinti, toliau keistis ir stebinti. Šiandien mada yra greita ir dinamiška, joje daug kas keičiasi. Naujausiose kolekcijose daug atrandama, tačiau yra dalykų, kurie išlieka arba grįžta iš praeities.

Pasaulinėje madoje pastebimas susidomėjimas sportiniu ir aktyviu bei prabangiu laisvalaikio stiliumi. Manau, ši kolekcija turėtų sukelti nepatogumų pripratusiems prie elegancijos. Elegancija niekur nedingo, tik yra kitokia – perteikta šiuolaikiškomis medžiagomis, naujais siluetais. Atsisakiau netikrumo ir iliuzinės prabangos, tačiau tai nereiškia, kad kolekcijos modeliai yra nesudėtingi ar pigūs.

Šioje kolekcijoje nusprendžiau atsisakyti vakarinių suknelių, mat suradau kitų sprendimų. Šį kartą drabužiai yra maištaujantys, drąsūs, tačiau minimalistiški ir funkcionalūs, paveikti 9-ojo ir 10-ojo dešimtmečių stiliaus. Nauji drabužių ilgiai, apimtys, proporcijos, daug raudonos spalvos, dominuojančios ateinantį sezoną, daug sportinių motyvų, naujai atrastos punk idėjos. Atsisakiau ir šilkinių medžiagų: jos glamžosi, o lyginti šiame greitai besisukančiame gyvenime tiesiog nebėra laiko! Tokia šiuolaikinė tendencija – be perdėto puošnumo, dekoratyvumo, pertekliaus.“

Stengiausi išgryninti modelius, siluetus, ansamblius, tarsi koks vakar užgimęs dizaineris. Ši kolekcija skirta jaunajai kartai, kuri jau visai kitaip supranta ir vartoja madą.

Svarbi drabužių detalė – jų funkcionalumas. Norėjau atsisakyti įmantrių siluetų, perkūriau kostiumus. Mano kolekcijos drabužiai oversize dydžio, nes jis tinka įvairaus kūno sudėjimo modeliams. Be mano kurtų avalynės modelių, kuriuos pagamino didysis meistras Manolo Blahnikas, manekenės avėjo ir sportbačius.

Šioje kolekcijoje norėjau atspindėti ir neišvengiamas aktualijas. Juk mada turi atspindėti laikotarpį, kuriame gyvename. Laikas atsisakyti senamadiško, atgyvenusio požiūrio. Gyvename tautų kraustymosi laikais. Lietuvai teko išgyventi ne tik didžiausią istorijoje emigraciją, bet ir imigraciją. Būtent tai norėjau atspindėti kolekcijos pristatymo finale.“

Ramūno Tangurio nuotraukos

L'OFFICIEL mada

Visi įrašai

Susisiekite užpildę kontaktų formą